Nadějná mladá umělkyně Pavla Hralová
Rozhovor o tom, co Pavla tvoří a čemu by se chtěla do budoucna věnovat.
9. srpna 2016 ve 13:45 - R-i-C-k

Pavly Hralové (27) jsem si všiml na stránkách youtube.com, když jsem narazil na její protestsong s názvem Já s vámi nepůjdu, který ve své animaci skrytě naznačuje, že by se lidé měli probudit a začít dělat něco pro změnu, nejen politické situace v ČR, ale hlavně sebe samotného.

Protože jsem si všiml, že skládání hudby není jediná věc kterou dělá, ale veškeré texty, animace, ilustrace, fotografie - vše je její práce, rozhodl jsem se s ní udělat rozhovor.

1. Pavlo, co vlastně všechno tvoříte, co je Vaší prioritou a čemu se chcete věnovat do budoucna?
- No tvořím toho opravdu mnoho... jak já říkám od všeho trochu a nic pořádně. Od malička mě baví zpěv a kreslení a protože se těmto věcem chci věnovat tzv na plný úvazek, rozhodla jsem se zkusit youtube. Ze začátku jsem nahrávala mou vlastní hudbu a operní árie, které jsem se učila ve škole (v čemž míním pokračovat) a teď v posl. době zkouším svou vlastní knihu nahrát jako mluvené slovo. Prostě takovou audio knihu pro všechny zdarma.

2. Takže kromě toho všeho také píšete knihu?
- Ano, píšu pohádky pro děti, což vzniklo tak nějak náhodou. Nejdříve jsem dělala jen dětské ilustrace, ale když došly nápady co kreslit, vnikla první pohádka a už se to vezlo. Teď mám napsanou (ještě nevydanou) první knihu Kryštůfkova dobrodružství, kterou zrovna načítám na youtube jako audio pohádky.

3. Chápu tedy dobře, že si knihu sama píšete, ilustrujete a teď i načítáte?
- Ano přesně tak a aby byla nahrávka zajímavější udělala jsem si i vlastní hudbu a různé doprovázející zvuky.

4. Jak Vás vůbec napadlo udělat audio knihu?
- Jako malá jsem moc ráda poslouchala čtené pohádky před spaním a protože dnes velice ráda předčítám, připomíná mi to jak jsem čítávala bráškovi, chtěla jsem zkusit, zda to maminky zaujme. Je to hezká představa, že děti poslouchají moje pohádky před spaním.

5. Narazil jsem na Vašich stránkách na zmínku o sociální fóbii. Trpíte sociální fóbií? Je toto důvod, proč si vše děláte sama?
- Je to tak, nevydržím s nikým déle spolupracovat, ač bych často moc ráda. Povinnosti, veškeré schůzky, kritika... to všechno je pro mě velice stresující a tak si raději dělám vše sama. Třeba i "modelku" na fotografie, což často bývá dost složité. :D

6. A jak tedy snášíte např. kritiku na internetu? Všichni dobře známe ty rýpaly co nenechají na nikom nit suchou.
- Tu upřímně moc nesnesu i když si milionkrát říkám, že se nemůžu zavděčit všem. Je ale pravda, že jeden jedovatý komentář dokáže přebít stovky kladných a musím se držet abych se na všechno radši nevykašlala.

7. Jak dlouho už se vlastně věnujete umělecké tvorbě? Kde kupříkladu berete inspiraci?
- Tak jak už jsem řekla: Zpívám od malička, pokusy o kreslení jsem také měla už jako dítě, ale nikdy to nedopadlo dobře. Obrazově vyjádřit jsem se ale potřebovala a tak jsem cca v 18 letech začala fotit. Potom se to přerodilo opět v kreslení (kreslím cca rok) no a zbytek už znáte. A kde beru inspiraci? Sama nevím... jsem hodně emotivní člověk, takže do své tvorby vkládám emoce které potřebují ven. Většinou už je z mé tvorby poznat jak se cítím: Když je mi na nic fotím nebo skládám hudbu, když je mi dobře kreslím nebo píšu pohádky. Naopak to moc nejde, proto taky např těžko najdete v mých písničkách nějakou veselou. Veselé já neumím.

8.Kdyby lidé měli zájem o Vaši tvorbu, kde vás najdou?
- Na mých webových stránkách je úplně všechno co dělám. Kresby, E-SHOP s mými kresbami na tričku, kde můžou lidé i nakoupit. Dále fotografie, pohádky a hudba. http://pavlahfoto.weebly.com/

Jinak celý můj youtube kanál, kde si lidé mohou poslechnout zmiňované audio pohádky nebo hudbu a můj zpěv je ZDE: https://www.youtube.com/channel/UCf0oy3qjNd1AEl1XTiNUPHw

Copyright © 2007 - 2017 Kompletně.cz
RSS kanál | Nápověda | Naše služby | Napište nám TOPlist TOPlist